IMGW-PIB jako patron wydarzenia zaprasza na wystawę “Zimno już było” w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE

  • Post author:
  • Post published:24 września 2023
  • Post category:Info

UPAŁ czy percepcja warunków termicznych to zagadnienia złożone. I choć podstaw ich wyjaśnienia i oceny należy szukać wśród nauk powiązanych z meteorologią stosowaną, biologią czy fizjologią człowieka, to w ujęciu zachodzących przeobrażeń przestrzeni, polityki miejskiej czy wpływu zmiany klimatu na sposoby funkcjonowania mieszkańców Warszawy zagadnienie to ma istotne i wielowymiarowe społeczne znaczenie.

Ulica Prosta

Ulica Prosta (Fot. Mike Koza)

Organizatorzy Wystawy zapraszają w podróż po krainie gorąca; od historii i instrumentów do pomiaru temperatury powietrza w Warszawie, doniesień prasowych, a nawet historycznych reklam produktów, przez artystyczne instalacje dotyczące percepcji gorąca, emocji z nimi związanych, zagadnień problemowych, czy sposobów radzenia sobie z obciążeniem cieplnym. W zróżnicowanych miejskich przestrzeniach i z wykorzystaniem dostępnych technologii.

Festiwal WARSZAWA W BUDOWIE "Zimno już było" - Go2Warsaw.pl

Wystawa prezentowana w Muzeum Woli, Pałacyk Sikorskiego ul. Srebrna 12

Tegoroczna edycja Festiwalu ma być dobrym impulsem i służyć nawiązaniu szerszej niż dotychczas dyskusji między mieszkańcami czy użytkownikami przestrzeni miejskiej, a władzami Warszawy na temat naszego przygotowania i strategii adaptacji do zachodzącej zmiany klimatu.

Festiwalowi (22 września – 22 października 2023 roku) towarzyszy bogaty kalendarz imprez, szczegółowy program: https://muzeumwarszawy.pl/festiwal-warszawa-w-budowie/

IMGW-PIB szczególnie zaprasza 11 października (środa), o godz. 11.00, na oprowadzanie po ogródku meteorologicznym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na ulicę Podleśną 61 (wstęp wolny) oraz 12 października (czwartek) o godz. 17:30 (bilety: 15 zł/10zł) na oprowadzanie kuratorskie po wystawie (ul. Srebrna 12) z dr Joanną Wieczorek z Centrum Modelowana Meteorologicznego IMGW-PIB, specjalistką w zakresie klimatologii fizjologicznej i biometeorologii.